Eskimeyen Dostlar
MAKALELER
BÖLÜMLER
ETKİNLİKLER
DUYURULAR
790 'kez okundu.
2013-02-06
BAK-TÜRK FEDERASYONU BASIN BİLDİRİSİ

Yüce Türk Milletine;

Son günlerde güney sınırımızda gelişen siyasi olaylar neticesinde kapımızı çalan tehlikenin farkındayız.

Ancak içersinde bulunduğumuz duyarsız siyasi ortam bu tehlikenin görülmesini ve tepki gösterilmesini engellemektedir. 

Bilindiği gibi çok önceden hazırlanmış ve zaman geldiği için, bugün uygulamaya konulan sözde bir proje ile, ülkenin geleceği üzerinde hiç kimseye hayır getirmeyecek bir oyunun sergilenmesine yol açacak bir tehlike ile karşı karşıya bulunmaktayız. 

Bizi millet olarak "biz" yapan ve hepimizi bir arada tutan değerler, ardı ardına zayıflatılarak koparılmaktadır. Hatta toplumsal dinamikler karşı karşıya getirilmek suretiyle gayeye ulaşmak için çatışma ortamı yaratılmaktadır. 

Bizi millet olarak bir arada tutan, her kesimi ve her insanı, ayırt etmeden kucaklayan, birliğimizi ve dirliğimizi sağlayan Türk Milleti olgusu yerine, etnik bir kimliğin öne çıkarılarak, yeni bir millet kavramı yaratılmaya çalışılmaktadır. 

Türk milletinin yegane temsilcisi olan Türkiye Büyük Millet çatısı altında, etnik kökenlerin üstünlük mücadelesi sergilenirken, vatanın sahibinin kim olacağı üzerine söylemler yapılmasını endişe ile izlemekteyiz. 

Üzerinde yaşadığımız en kutsal varlığımız olan vatan toprağının tapusunun kime, kimlere ait olduğunun münakaşası yapılmakta ve ne yazık ki Türkiye'ye yeni bir sahip aranmaktadır. 

Türk Milleti olarak bugün ki gelişmelerin, hangi al-ver, hangi siyaset anlayışının ülkeyi bu noktaya getirdğini de anlamakta güçlük çekmekteyiz.

Yüce Türk milletine sesleniyoruz,

Vatanın tapusu müşterektir, bu tapunun sahibi de, bizi bir arada tutan Türk Milletidir. BAK-TÜRK Federasyonu olarak, Kafkasya'dan, Balkanlardan, Kırım'dan, Bulgarıstan'dan, Batı Trakya'dan, Azerbaycan'dan ve diğer diyarlardan Anadolu topraklarına gelen ve bu toprakları öz vatanı olarakbilen insanlar taşıdıkları tarihi misyonla gurur duymaktadırlar. Amaçlarına ulaşamayacaklarıdr.

Cumhuriyetimizin kuruluşundan buyana Türk milletini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi, ne kozmopolitliği ne de son Osmanlı meclis üyesi Boşo adlıların anlayışıyla hortlatılmaya çalışılan etnik kavramların Osmanlıcılık şemsiyesi altında sergilenmesini şiddetle kınıyoruz.

Bilinmesi gerekir ki, TBMM'de görev yapanlar etnik bir grubun değil Türk Milletinin temsilcisidir.

Bu çerçevede federasyonumuz, cereyan eden gelişmeleri ve söylemleri reddediyor, bu söylemleri dile getirenleri kınadığımızı kamuoyu ile paylaşıyoruz.


 


ÜYE GİRİŞİ
 Beni Hatırla
twitter facebook
E-Bülten
Arama Yap
İLK YAZI (Meriç COŞKUN)
Bizler çok eski dostlarız. Bizleri bir araya getiren fikrî beraberlik yani Türkçülük mefkûresi, dünya var oldukça, Bilge Kağan’ın deyişiyle “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe” ilânihaye devam edecek bir ülkü beraberliğidir. Bizlerin bir özelliği daha var. Bu ülkü beraberliği “pazara kadar değil, mezara kadar” ifadesi ile ilk nazarda kararlı bir deyiş gibi görünse bile, bizlerin beraber...
AMAÇ (Salih DİLEK)
Biz 12 Eylül’den evvel Ülkücü mücadelede fiilen bulunmuş, vatanımız ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hiç bir fedakârlıktan kaçmamış bir dönemin mensublarıyız. Yaşlarımız 50'nin üzerinde. 80 yılına kadar mücadele ortamı içerisinde bir hayli müşterek hâtıralarımız olmasına rağmen hayat telâşı içerisinde birbirimizi ihmâl ettiğimizin farkında...
STRATEJİK VİZYON (Aksakallılar)
Dünya’nın en gözde, fakat belâlı bir coğrafyasında yaşamaktayız. Bu coğrafyada bizden evvel yaşayan milletlerin, ne kendilerinden, ne de kültürlerinden bir eser kalmamıştır. Bu coğrafyada yaşayabilmek için çetin ceviz olmak lazımdır. Dedelerimiz bu noktaya çok dikkat etmiş ve binlerce yıl evvel, Bilge Kaan Başbuğumuz ”Ey Türk, üstte gök çökmedikçe,...
NAMAZ VAKİTLERİ
Son Eklenen Videolar
KURTBOĞAZI ERKENEKONDAN ÇIKIŞ ŞÖLENİMİZ
"Bir Ülkücülük Hikayesi" - Salih DİLEK - 1.2.2014 - Ocakbaşı Sohbeti
FETHİYESPORLU VE KARŞIYAKALI TARAFTARLAR KARŞILIKLI OLARAK ANDIMIZI OKUDU
NEVZAT KÖSOĞLU CENAZE TÖRENİ
ANDIMIZ
Hakkımızda | Üyelik Koşulları | İlk Yazı | Amaç | **STRATEJİK VİZYON BELGESİ** - **AKSAKALLILAR**
Her Hakkı Saklıdır © 2013 eskimeyendostlar.net