Eskimeyen Dostlar
MAKALELER
BÖLÜMLER
ETKİNLİKLER
DUYURULAR
1020 'kez okundu.
2009-12-11
ÇİN PROTESTO EDİLDİ

Doğu Türkistan davasını anlatmak için yer zaman mekan ayırdetmeksizn dava için dava yapan Kayseri Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğrenci Konseyinin düzenlemiş olduğu ”Doğu Türkistan Ve Çin Zulmü”adlı konferansa dernek başkanımız sayın Seyit Tümtürk konuşmacı olarak iştirak edecektir.
Tüm Doğu Türkistan dostlarını bu konferansımıza bekleriz.
Yer : Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi
Taşçiftlik konferans Salonu.
Saat: 13.30

Tarih:11.12.2009

Çin’i Protesto Ettik

10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü manasebeti ile Doğu Türkistan Kültür Ve Dayanışma Derneği Ve Ankara şubemizin işbirliği ile Ankara Çin Büyükelçiliği önünde protesto eylemi gerçekleştirilmiştir.
Bu eylemimize Doğu Türkistan davasına göül veren dostlarımız yanında Ankara’da bulunan siyasi parti yöneticileri,Sendika kuruluşları,bağımsız Ticaret odaları gibi bir çok gönüllü kuruluş bu etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmadılar.
Çin Büyükelçiliği önüne siyah çelenk koyan Dünya Uygur Kurultayı Başkan Yardımcısı Seyit Tümtürk burada bir açıklama yaptı. Tümtürk, Çin’in Doğu Türkistan’da Türk nüfusunu yok etmeye yönelik hareketlerinin devam ettiğini, dünyanın da buna göz yumduğunu söyledi. Tümtürk, Çin’in bölgeye kimseyi sokmadığını, adeta bölgeyi dünyadan soyutladığına dikkat çekerek, “Doğu Türkistan halkına Çin terörist muamelesi yapıyor. Terörle mücadele adı altında sert darbe kampanyaları uyguluyor. On binlerce Doğu Türkistanlı gözaltına alınmakta ve adil olmayan gizli yargılamalar neticesinde yüzlercesi idam edilmektedir. Din, milli kültür üzerinde uygulanan baskılar her geçen gün artmaktadır.” dedi.

Çin’in operasyonlarının sınır dışına taşıdığını ifade eden Tümtürk mültecilere bile tahammüllerinin olmadığını belirtti.

Bugünün Dünya İnsan Hakları Günü olduğuna dikkat çeken Tümtürk, Doğu Türkistan’da olanlara dünya liderlerinin kayıtsız kalmaması gerektiğini söyledi.
Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Öznur da protesto eyleminde Doğu Türkistanlılara destek verdi. Öznur, Doğu Türkistan’daki Çin’in zulümlerinin dinmesi gerektiğini söyledi. Öznur, ayrıca dünyanın birçok yerinde Müslümanların baskı altında olduğuna dikkat çekerek bu durumun bir an önce son bulması temennisinde bulundu. Göstericiler, ‘Katil Çin’, ‘mazlum burada insan hakları nerede?’ sloganları atarak olaysız şekilde dağıldı.
xitay elchilikige gulchembirekxitay elchixanisi aldida namayishprı1


ÜYE GİRİŞİ
 Beni Hatırla
twitter facebook
E-Bülten
Arama Yap
İLK YAZI (Meriç COŞKUN)
Bizler çok eski dostlarız. Bizleri bir araya getiren fikrî beraberlik yani Türkçülük mefkûresi, dünya var oldukça, Bilge Kağan’ın deyişiyle “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe” ilânihaye devam edecek bir ülkü beraberliğidir. Bizlerin bir özelliği daha var. Bu ülkü beraberliği “pazara kadar değil, mezara kadar” ifadesi ile ilk nazarda kararlı bir deyiş gibi görünse bile, bizlerin beraber...
AMAÇ (Salih DİLEK)
Biz 12 Eylül’den evvel Ülkücü mücadelede fiilen bulunmuş, vatanımız ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hiç bir fedakârlıktan kaçmamış bir dönemin mensublarıyız. Yaşlarımız 50'nin üzerinde. 80 yılına kadar mücadele ortamı içerisinde bir hayli müşterek hâtıralarımız olmasına rağmen hayat telâşı içerisinde birbirimizi ihmâl ettiğimizin farkında...
STRATEJİK VİZYON (Aksakallılar)
Dünya’nın en gözde, fakat belâlı bir coğrafyasında yaşamaktayız. Bu coğrafyada bizden evvel yaşayan milletlerin, ne kendilerinden, ne de kültürlerinden bir eser kalmamıştır. Bu coğrafyada yaşayabilmek için çetin ceviz olmak lazımdır. Dedelerimiz bu noktaya çok dikkat etmiş ve binlerce yıl evvel, Bilge Kaan Başbuğumuz ”Ey Türk, üstte gök çökmedikçe,...
NAMAZ VAKİTLERİ
Son Eklenen Videolar
KURTBOĞAZI ERKENEKONDAN ÇIKIŞ ŞÖLENİMİZ
"Bir Ülkücülük Hikayesi" - Salih DİLEK - 1.2.2014 - Ocakbaşı Sohbeti
FETHİYESPORLU VE KARŞIYAKALI TARAFTARLAR KARŞILIKLI OLARAK ANDIMIZI OKUDU
NEVZAT KÖSOĞLU CENAZE TÖRENİ
ANDIMIZ
Hakkımızda | Üyelik Koşulları | İlk Yazı | Amaç | **STRATEJİK VİZYON BELGESİ** - **AKSAKALLILAR**
Her Hakkı Saklıdır © 2013 eskimeyendostlar.net