Eskimeyen Dostlar
MAKALELER
BÖLÜMLER
ETKİNLİKLER
DUYURULAR
1231 'kez okundu.
2012-06-19
Dündar TAŞER'i andık


Ülkücü hareketin inşaasının başlangıcında, en büyük hizmeti olanların başında gelen, daha doğrusu Başbuğun tam yanında ,deyimi ile 'Mutfağın ahçıbaşısı' olarak görev yapan kalite ve karakteriyle Bozkurtların örnek ağabeyi Dündar TAŞER'i mezarı başında andık.

Dört sene evvel eskimeyendostlar olarak başlattığımız ,geleneksel hale getirerek her yıl tekrarladığımız Dündar TAŞER beyin kabri başındaki anma toplantımız bu sene de Dündar ağabeyimizin eşi Asuman TAŞER hanımefendi, kızı Yasemin YAHNİCİ ve torunları Dündar, Ercüment, Aybala olmak üzere isimlerini saymakta zorlanacağımız bir hayli Aksakallı ve Genç Bozkurt kardeşimizin iştiraki ile gerçekleşti.

Genç ülkü ocaklı kardeşlerimizin getirdiği hoca tarafından Kur'an okunduktan sonra, Dündar Beyin mezarının az ilersindeki rahmetli Muzaffer TÜRKEŞ hanımefendi ile Başbuğmuzun kızkardeşi ,Türkiyedeki ilk hanım sendika başkanı Dervişe KOÇOĞLU hanımefendinin mezarlarına da gidilerek dualar okundu.

Dualardan sonra tekrar Dündar beyin mezarına gelinerek, Şevket Bülent YAHNİCİ  tarafından hazırlanan ve baskı çalışmaları Meriç COŞKUN  tarafından gerçekleştirilen 40 YIL SONRA "MESELE"Yİ OKUMAK   başlıklı kitap 40. yıl hatırası olarak katılanlara dağıtıldı. Salih DİLEK'in takdimciliğini yaptığı törende, Halil ŞIVGIN, Kemal ZEYBEK, Sami BAL, Nidai SEVEN, Sadi SOMUNCUOĞLU Dündar Taşer'in fikir hayatı ve  hatıralarını anlattılar. Dündar beyi hatırlamanın ve hatırlatmanın gereğini izah ettiler. Toplantıyı Türk Ocakları, Ülkü Ocakları, Milli Düşünce Merkezi, Gönüllerde Birlik Vakfı, Toplumcu Kardeşlik Merkezi (TKM)  mensupları  BBP yöneticileri ve MHP eski milletvekilleri teşrif ettiler.

Toplantının sonucunda gözleme ve ayran ikramından sonra hasret giderme sohpetleriyle birlikte anma toplantımız Dündar beyle ilgili etkinliklerin artırılması kararıyla bitti.

Anma toplantısıyla ilgili fotoğrafları FOTOĞRAF ALBÜMÜ'nde görebilirsiniz.  

ÜYE GİRİŞİ
 Beni Hatırla
twitter facebook
E-Bülten
Arama Yap
İLK YAZI (Meriç COŞKUN)
Bizler çok eski dostlarız. Bizleri bir araya getiren fikrî beraberlik yani Türkçülük mefkûresi, dünya var oldukça, Bilge Kağan’ın deyişiyle “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe” ilânihaye devam edecek bir ülkü beraberliğidir. Bizlerin bir özelliği daha var. Bu ülkü beraberliği “pazara kadar değil, mezara kadar” ifadesi ile ilk nazarda kararlı bir deyiş gibi görünse bile, bizlerin beraber...
AMAÇ (Salih DİLEK)
Biz 12 Eylül’den evvel Ülkücü mücadelede fiilen bulunmuş, vatanımız ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hiç bir fedakârlıktan kaçmamış bir dönemin mensublarıyız. Yaşlarımız 50'nin üzerinde. 80 yılına kadar mücadele ortamı içerisinde bir hayli müşterek hâtıralarımız olmasına rağmen hayat telâşı içerisinde birbirimizi ihmâl ettiğimizin farkında...
STRATEJİK VİZYON (Aksakallılar)
Dünya’nın en gözde, fakat belâlı bir coğrafyasında yaşamaktayız. Bu coğrafyada bizden evvel yaşayan milletlerin, ne kendilerinden, ne de kültürlerinden bir eser kalmamıştır. Bu coğrafyada yaşayabilmek için çetin ceviz olmak lazımdır. Dedelerimiz bu noktaya çok dikkat etmiş ve binlerce yıl evvel, Bilge Kaan Başbuğumuz ”Ey Türk, üstte gök çökmedikçe,...
NAMAZ VAKİTLERİ
Son Eklenen Videolar
KURTBOĞAZI ERKENEKONDAN ÇIKIŞ ŞÖLENİMİZ
"Bir Ülkücülük Hikayesi" - Salih DİLEK - 1.2.2014 - Ocakbaşı Sohbeti
FETHİYESPORLU VE KARŞIYAKALI TARAFTARLAR KARŞILIKLI OLARAK ANDIMIZI OKUDU
NEVZAT KÖSOĞLU CENAZE TÖRENİ
ANDIMIZ
Hakkımızda | Üyelik Koşulları | İlk Yazı | Amaç | **STRATEJİK VİZYON BELGESİ** - **AKSAKALLILAR**
Her Hakkı Saklıdır © 2013 eskimeyendostlar.net