Eskimeyen Dostlar
MAKALELER
BÖLÜMLER
ETKİNLİKLER
DUYURULAR
1238 'kez okundu.
2010-10-28
HABERİNİZ OLSUN !

 

 

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi`nde 30 yıl önceki darbe yargısının verdiği mahkumiyeti Eskişehir Cezaevi`nde çeken ülkücü Caner Erdinç`in davası yeniden ele alındı. Yargıtay 11. Ceza Dairesi`nin Erdinç`in aldığı cezanın yeniden hesaplanmasına ilişkin yapılan başvuruda verdiği bozma kararının ardından yapılan duruşmada, avukatlar Hasan İlter ile Osman Başer hazır bulundu. Caner Erdinç ve avukatları, Yargıtay`ın bozma ilamına uyulmasını istedi.Cumhuriyet Savcısı Mustafa Başer de Yargıtay`ın kararına uyulması yönünde görüş beyan etti. Avukat Hasan İlter, müvekkilinin 12 Eylül 1980 darbesinin mağduru olduğunu belirterek, uzun süredir tutuklu bulunduğunu hatırlattı. Darbeyi yapan kişiler ile ilgili soruşturma yapma yetkisinin tüm adli mercilerce tanındığını dile getiren İlter, bu nedenle mağduriyete yol açmamak için infazın durdurulmasını ve müvekkilinin tahliye edilmesine karar verilmesini talep etti. Avukat Osman Başer ise darbe sonucu müvekkilinin işkenceye maruz kaldığını ve hukuk dışı elde edilen delillere dayanılarak Sıkıyönetim Askeri Mahkemesi`nce mahkûm edildiğini ve çocuklarından ayrı bir şekilde işlemediği suçlardan dolayı cezaevinde bulunduğunu söyledi. Müvekkilinin 5 yıldır çocuğuyla görüşemediğini kaydeden Başer, daha fazla mağduriyete meydan verilmemesi için infazın durdurulup tahliye edilmesini istedi.

Yargıtay`ın kararına uyulmasını ve tahliyesini isteyen Caner Erdinç de 12 Eylül darbesi sonucu yargılamanın kanuna aykırı yapıldığını vurguladı ve yazılı dilekçe verdi. Cumhuriyet Savcısı Mustafa Başer, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesi gerektiğini ifade etti.

Mahkeme Başkanı Fevzi Şingar, `Dosyada başka sanıklarla ilgili talep göz önünde bulundurularak UYAP sisteminden uyarlama talebinde bulunan sanıklarla ilgili zorla getirme müzekkeresi çıkarılmasına, ayrıca müdafi tayini için yazı yazılmasına; hükümlü sanık Caner Erdinç`in dosya kapsamına, verilen ceza miktarına göre infazın durdurulması ve tahliye taleplerinin reddine; sanığın cezaevinden celbi için yazı yazılmasına` karar verildiğini açıkladı. Dosyanın tutukluluk durumunun incelenmesi ise 21 Ekim 2010 tarihinde yapılacak.

MAHKEME SALONUNDA BABA-OĞUL  KUCAKLAŞMASI

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi`nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Caner Erdinç`in kardeşinin yanı sıra lise 3. sınıfta okuyan oğlu K.E. de katıldı. Babasını 5 yıl aradan sonra görmek için okula gitmeyen K.E., duygusal anlar yaşadı. İki çocuk babası olduğunu dile getiren Caner Erdinç, ailesiyle görüşememekten yakındı. Oğlunu 5 yıldır göremediğini ifade eden Erdinç, tahliyesini istedi.

Tahliye çıkmayınca üzülen Caner Erdinç`e mutlu haberi Mahkeme Başkanı Fevzi Şingar verdi. Erdinç`e çocuğuyla görüşebileceğini söyledi. Mahkeme salonunda baba ve oğul dakikalarca birbirlerine sarıldılar. Baba Erdinç`in oğlunu sürekli öpüp koklaması, mahkemede bulunanlara duygusal anlar yaşattı.
 

2 KASIM 2010 SALI GÜNÜ SAAT: 11'00 DE ANKARA 5.AĞIR CEZA MAHKEMESİNDE ÜLKÜDAŞIMIZ CANER ERDİNÇ'İN DURUŞMASI VARDIR.


ÜYE GİRİŞİ
 Beni Hatırla
twitter facebook
E-Bülten
Arama Yap
İLK YAZI (Meriç COŞKUN)
Bizler çok eski dostlarız. Bizleri bir araya getiren fikrî beraberlik yani Türkçülük mefkûresi, dünya var oldukça, Bilge Kağan’ın deyişiyle “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe” ilânihaye devam edecek bir ülkü beraberliğidir. Bizlerin bir özelliği daha var. Bu ülkü beraberliği “pazara kadar değil, mezara kadar” ifadesi ile ilk nazarda kararlı bir deyiş gibi görünse bile, bizlerin beraber...
AMAÇ (Salih DİLEK)
Biz 12 Eylül’den evvel Ülkücü mücadelede fiilen bulunmuş, vatanımız ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hiç bir fedakârlıktan kaçmamış bir dönemin mensublarıyız. Yaşlarımız 50'nin üzerinde. 80 yılına kadar mücadele ortamı içerisinde bir hayli müşterek hâtıralarımız olmasına rağmen hayat telâşı içerisinde birbirimizi ihmâl ettiğimizin farkında...
STRATEJİK VİZYON (Aksakallılar)
Dünya’nın en gözde, fakat belâlı bir coğrafyasında yaşamaktayız. Bu coğrafyada bizden evvel yaşayan milletlerin, ne kendilerinden, ne de kültürlerinden bir eser kalmamıştır. Bu coğrafyada yaşayabilmek için çetin ceviz olmak lazımdır. Dedelerimiz bu noktaya çok dikkat etmiş ve binlerce yıl evvel, Bilge Kaan Başbuğumuz ”Ey Türk, üstte gök çökmedikçe,...
NAMAZ VAKİTLERİ
Son Eklenen Videolar
KURTBOĞAZI ERKENEKONDAN ÇIKIŞ ŞÖLENİMİZ
"Bir Ülkücülük Hikayesi" - Salih DİLEK - 1.2.2014 - Ocakbaşı Sohbeti
FETHİYESPORLU VE KARŞIYAKALI TARAFTARLAR KARŞILIKLI OLARAK ANDIMIZI OKUDU
NEVZAT KÖSOĞLU CENAZE TÖRENİ
ANDIMIZ
Hakkımızda | Üyelik Koşulları | İlk Yazı | Amaç | **STRATEJİK VİZYON BELGESİ** - **AKSAKALLILAR**
Her Hakkı Saklıdır © 2013 eskimeyendostlar.net