Eskimeyen Dostlar
MAKALELER
BÖLÜMLER
ETKİNLİKLER
DUYURULAR
1833 'kez okundu.
2011-01-28
TÜRK-BÜRO SEN GENEL KURULUNU YAPTI

Haberler

Türk Büro-Sen’in 4. Olağan Genel Kurulu 22-23 Ocak 2011 tarihlerinde Ankara Büyük Anadolu Otel’de gerçekleştirildi. Türk Büro-Sen’in 4. Olağan Genel Kurulu’na Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Türk Diyanet-Vakıf Sen Genel Başkanı Hazım Zeki Sergi, Türk İmar-Sen Genel Başkanı Necati Alsancak, Türk Haber-Sen Genel Başkanı İsmail Karadavut, Türk Kültür Sanat Sen Genel Başkanı Hasan Hüseyin Yılmaz, Türk TARIM Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci, Türk Yerel Hizmet Sen Genel Başkanı İlhan Koyuncu, Türk Ulaşım-Sen Genel Başkanı Nazmi Güzel,konfederasyonumuza bağlı sendikaların yönetim kurulu üyeleri ve şube başkanları, Türk Büro-Sen’in Eski Genel Başkanları, Türkiye Kamu-Sen’in Eski Genel Merkez Yöneticileri, Eski Sağlık Bakanı ve Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, Basın Mensupları, Türk Büro-Sen delegasyonu ve çok sayıda davetli katıldı.

22 Ocak 2011 Cumartesi Günü Saat 10.00’da Türk Büro-Sen Genel Sekreteri Bayram Öztürk’ün selamlama ve açılış konuşmasıyla başlayan Türk Büro-Sen Genel Kurulu’na saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan söylenmesi ile başlandı. Yeterli çoğunluğunun sağlanmasının ardından, Divan Kurulu için teklifleri alan Bayram Öztürk, Divan Kurulu Başkanlığına Mehmet Özsöz, Katip Üyeliklere; Mehmet Soylu, Kadir Polat, Sinan Yüksel ve Mehmet Erdem seçildi.

Divan Kurulu teşekkülünün ardından, konuşmalarını yapmak üzere Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş’u kürsüye davet etti. Alkışlar arasında konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Türk Büro-Sen Genel Başkanı, ART ve Kon TV’den canlı olarak yayınlanan konuşmasına başladı. Konuşmasında, kamu çalışanlarının meselelerinden, ülke gündemine dair pek çok konuda önemli tespitlerde bulunan Genel Başkan Fahrettin Yokuş, hükümetin memurlara yönelik politikalarını eleştirerek, Türk memurunun, en büyük zulmü bu iktidar döneminde yaşadığını belirtti. Genel Başkan Yokuş sözlerini şöyle sürdürdü; "Türkiye Kamu-Sen'i yok edeceğini zannedenler gördü ki, Türkiye Kamu-Sen geri adım atmaz. İktidarın zulmüne rağmen 372 bin Türkiye Kamu-Sen'li çelik gibi duruyor." dedi. Hangi iktidar olursa olusun önlerine bütçe şartlarının çıkarıldığını dile getiren Yokuş, "Sanki büyümenin önündeki engel memurmuş gibi" bir anlayışla karşı karşıya kaldıklarını ifade etti. "Mutabakat metinleri hayata geçirilse Türk memuru bugün daha mutlu olacaktı, yarınına daha umutlu bakacaktı" diyen Genel Başkan Fahrettin Yokuş, Uzlaştırma Kurulu kararlarına uyulmuş olsa memurların cebine bugün 300 lira daha fazla gireceğine dikkati çekti. Memurun enflasyona ezdirilmediğinin "yalan" olduğunu öne süren Yokuş, kredi kartı borcu olmayan memur kalmadığını, memurların yüzde 25'inin kredi kartı batağında olduğunu ifade etti. Yokuş, ülke gündemini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın belirlediğini savunarak, şöyle konuştu: "Türkiye'de yoksulluk, işsizlik bitti mi? Emekli, memur, çiftçi, esnaf ne yapıyor, hangi kesim mutlu? Devlet imkanlarıyla ihya olanlar, AKP yandaşları, sermaye mutlu. İşsizlerin, yoksulların, asgari ücretlilerin, taşeron çalıştırılanların sorunları konuşulmuyor.

Ülkeyi yönetenlerin böyle bir derdi yok. Bu iktidar döneminde sürgünler, kıyımlar rekor kırdı. Türk memuru en büyük zulmü bu iktidar döneminde yaşadı. Mahkeme kararları uygulanmadı. Artık zulüm öyle bir hale gelmiştir ki, Türk memuru nefes alamaz halde. Kişi başına düşen milli gelire yönelik artış açıklamalarına da tepki gösteren Yokuş, bu büyümenin kimlere yansıdığını sordu.' Fahrettin Yokuş, "Onursuz, omurgasız memur olmayacağız. Hiçbir siyasi iktidarın kuyruğuna takılıp onursuzlaşmayacağız. Onurumuzu satmadık, satmayacağız. Alamazsınız, gücünüz de yetmez" dedi. Konuşması sık sık alkışlar ve “Türkiye Kamu-Sen” sloganları ile kesilen Türk Büro-Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, salonun büyük coşkusu arasında konuşmasını, yapılacak olan 4. Olağan Genel Kurul’un Büyük Türk Milletine, kamu çalışanlarına, Türk Büro-Sen ve Türkiye Kamu-Sen camiasına hayırlara vesile olmasını dileyerek bitirdi. Konuşmasının bitiminde, Türk Büro-Sen Genel Başkanı Yokuş dakikalarca ayakta alkışlandı.

Genel Başkan Fahrettin Yokuş’un konuşmasının ardından, Divan Kurulu Başkanı tarafından Türk Büro-Sen Genel Kuruluna teşrif eden davetlilerin isimleri okunarak, misafir konuşmalarına yer verildi. Misafir Konuşmaları Bölümünde, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız, Eski Sağlık Bakanı ve Kırıkkale MHP Milletvekili Osman Durmuş, BBP Dış İlişkiler ve Türk Dünyasından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi, Şehit Aileleri Dernekleri Federasyonu Başkanı Hamit Köse birer konuşma yaptı.

Gündemde ki diğer maddelerin görüşülmesi tamamlandı. Gündemin ardından, Türk Büro-Sen’e yıllarca büyük hizmetlerde bulunmuş ve kendi istekleri ile bu dönem aday olmayan Adnan Özer ve Rahmi Erdem’e Genel Başkan Yokuş tarafından plaket takdim edildi. Rahmi Erdem ve Adnan Özer veda konuşmalarını gerçekleştirirken salonda oldukça duygusal anlar yaşandı, salonu dolduran kalabalık göz yaşlarına hakim olamadı.

23 Ocak 2011 Pazar günü, Yüksek Seçim Kurulunun gözetimde, iki sandıkta Türk Büro-Sen delegeleri oylarını kullandı. Toplam 200 oyun kullanıldığı seçimlerde, yalnızca 1 oy geçersiz sayıldı. Saat 17:00’de sandıkların açılmasının ardından,

Türk Büro-Sen’in mevcut Genel Başkanı Fahrettin Yokuş’un başında bulunduğu liste oyların büyük bir çoğunluğuyla seçildi.

Türk Büro-Sen’in Genel Başkan Yardımcılıklarına ise; Bayram Öztürk, Hüseyin Aslan, Osman Eksert, Cafer Seçer, Nejla Öksüz ve A. Tahir Yüzbaşıoğlu seçildi.

Türk Büro-Sen’in yeni Genel Merkez Yönetim’inin milletimize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyor ve kendilerine başarı dileklerimizi sunuyoruz


ÜYE GİRİŞİ
 Beni Hatırla
twitter facebook
E-Bülten
Arama Yap
İLK YAZI (Meriç COŞKUN)
Bizler çok eski dostlarız. Bizleri bir araya getiren fikrî beraberlik yani Türkçülük mefkûresi, dünya var oldukça, Bilge Kağan’ın deyişiyle “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe” ilânihaye devam edecek bir ülkü beraberliğidir. Bizlerin bir özelliği daha var. Bu ülkü beraberliği “pazara kadar değil, mezara kadar” ifadesi ile ilk nazarda kararlı bir deyiş gibi görünse bile, bizlerin beraber...
AMAÇ (Salih DİLEK)
Biz 12 Eylül’den evvel Ülkücü mücadelede fiilen bulunmuş, vatanımız ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hiç bir fedakârlıktan kaçmamış bir dönemin mensublarıyız. Yaşlarımız 50'nin üzerinde. 80 yılına kadar mücadele ortamı içerisinde bir hayli müşterek hâtıralarımız olmasına rağmen hayat telâşı içerisinde birbirimizi ihmâl ettiğimizin farkında...
STRATEJİK VİZYON (Aksakallılar)
Dünya’nın en gözde, fakat belâlı bir coğrafyasında yaşamaktayız. Bu coğrafyada bizden evvel yaşayan milletlerin, ne kendilerinden, ne de kültürlerinden bir eser kalmamıştır. Bu coğrafyada yaşayabilmek için çetin ceviz olmak lazımdır. Dedelerimiz bu noktaya çok dikkat etmiş ve binlerce yıl evvel, Bilge Kaan Başbuğumuz ”Ey Türk, üstte gök çökmedikçe,...
NAMAZ VAKİTLERİ
Son Eklenen Videolar
KURTBOĞAZI ERKENEKONDAN ÇIKIŞ ŞÖLENİMİZ
"Bir Ülkücülük Hikayesi" - Salih DİLEK - 1.2.2014 - Ocakbaşı Sohbeti
FETHİYESPORLU VE KARŞIYAKALI TARAFTARLAR KARŞILIKLI OLARAK ANDIMIZI OKUDU
NEVZAT KÖSOĞLU CENAZE TÖRENİ
ANDIMIZ
Hakkımızda | Üyelik Koşulları | İlk Yazı | Amaç | **STRATEJİK VİZYON BELGESİ** - **AKSAKALLILAR**
Her Hakkı Saklıdır © 2013 eskimeyendostlar.net