Eskimeyen Dostlar
MAKALELER
BÖLÜMLER
ETKİNLİKLER
DUYURULAR
1047 'kez okundu.
2010-02-18
TÜRK DAYANIŞMA KONSEYİ

   Anayasamızın değişmez ilkelerini ve milli değerlerimizi  savunan, yetmişe yakın sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu bir topluluktur..

    Toplumda Milli değerleri canlı tutmak.

.Türk devletinin  çıkarları doğrultusunda fikir ve görüşler üretmek ,milli politikalar üzerinde toplumu bilgilendirmek .Dünya Türk'lüğünün sorunlarını gündeme taşımak ve onların sorunlarına çözüm üretmektir.

   17 Şubat  2010  günü  akşam CROWNE PLAZA  otelde  yapılan toplantıda  Topluluğun daha aktif olması , çalışma guruplarının oluşturulması ,basın yayın kuruluşlarıyla ilişkilerin sağlanması .dış Türklerin sorunlarının gündeme getirilmesi şeklinde kararlar alınmıştır.

   Dış Türkler'le ilgili ilk karar 26 ŞUBAT 2010 Tarihinde  AZERBAYCAN'da HOCALI  KATLİAMI  ile  ilgili herkesin bu hafta bunu konuşmasıdır. 

   İkinci önemli konu 7 MART 2010 da IRAK'ta yapılacak seçimlerde Irak Türkmen cephesinin bölünmeden birlik beraberlik halinde davranarak Milletvekili seçimlerine girmeleridir.

   Bu konuda duyarlı arkadaşlarımızın  IRAK TÜRKMEN'LERİNİN IRAK'da HUZUR İÇİNDA YAŞAMALARINI  SAĞLANMASI İÇİN ELİNDEN GELEN İMKANLARI  KULLANMALIDIRLAR .

   Her duyarlı insanımızında bu konularla ilgilenmesi gerekir düşüncesindeyiz denilerek toplantı sona ermiştir.

                       eskimeyendostlar.net


ÜYE GİRİŞİ
 Beni Hatırla
twitter facebook
E-Bülten
Arama Yap
İLK YAZI (Meriç COŞKUN)
Bizler çok eski dostlarız. Bizleri bir araya getiren fikrî beraberlik yani Türkçülük mefkûresi, dünya var oldukça, Bilge Kağan’ın deyişiyle “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe” ilânihaye devam edecek bir ülkü beraberliğidir. Bizlerin bir özelliği daha var. Bu ülkü beraberliği “pazara kadar değil, mezara kadar” ifadesi ile ilk nazarda kararlı bir deyiş gibi görünse bile, bizlerin beraber...
AMAÇ (Salih DİLEK)
Biz 12 Eylül’den evvel Ülkücü mücadelede fiilen bulunmuş, vatanımız ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hiç bir fedakârlıktan kaçmamış bir dönemin mensublarıyız. Yaşlarımız 50'nin üzerinde. 80 yılına kadar mücadele ortamı içerisinde bir hayli müşterek hâtıralarımız olmasına rağmen hayat telâşı içerisinde birbirimizi ihmâl ettiğimizin farkında...
STRATEJİK VİZYON (Aksakallılar)
Dünya’nın en gözde, fakat belâlı bir coğrafyasında yaşamaktayız. Bu coğrafyada bizden evvel yaşayan milletlerin, ne kendilerinden, ne de kültürlerinden bir eser kalmamıştır. Bu coğrafyada yaşayabilmek için çetin ceviz olmak lazımdır. Dedelerimiz bu noktaya çok dikkat etmiş ve binlerce yıl evvel, Bilge Kaan Başbuğumuz ”Ey Türk, üstte gök çökmedikçe,...
NAMAZ VAKİTLERİ
Son Eklenen Videolar
KURTBOĞAZI ERKENEKONDAN ÇIKIŞ ŞÖLENİMİZ
"Bir Ülkücülük Hikayesi" - Salih DİLEK - 1.2.2014 - Ocakbaşı Sohbeti
FETHİYESPORLU VE KARŞIYAKALI TARAFTARLAR KARŞILIKLI OLARAK ANDIMIZI OKUDU
NEVZAT KÖSOĞLU CENAZE TÖRENİ
ANDIMIZ
Hakkımızda | Üyelik Koşulları | İlk Yazı | Amaç | **STRATEJİK VİZYON BELGESİ** - **AKSAKALLILAR**
Her Hakkı Saklıdır © 2013 eskimeyendostlar.net