Eskimeyen Dostlar
MAKALELER
BÖLÜMLER
ETKİNLİKLER
DUYURULAR
2060 'kez okundu.
2008-06-24
Hangi Hastalığa Hangi Bitki..???

               
 

HANGi HASTALIGA HANGi BiTKi? ••

ARAÇ TUTMASı

 

Zencefil: Sindirime yardımcı olur. Mide bulantısını giderir. Enerjinizi artırır. Otomobilde uzun süre gitme­nin yol açtığı bulantı ve rahatsızlık­ları azaltır.

BAŞAGRISI

 

Nane: Nane çayı baş ağrılarını din­dirmek için birebirdir. İçerdiği men­tal ve mental doğal yağları sayesinde m i deyi rahatlatma etkisinede sahiptir. Biberiye: Kimyasal içerikleri saye­sinde doğal bir ağrı kesici görevi görür.

HEMOROİD (BASUR)

 

Hindistan cevizi: İçerdiği myrıstın adlı madde kusmayı engeller, basur için birebirdir.. (Dikkat! Fazlası ba­sur için tehlikelidir.)

KANSIZLIK

 

Hurma: Hurmaların birçoğu yüksek oranda demir içerir. Besin değeri yüksek ve önemli bir enerji kaynağı­dırlar. Doğal müshil etkisine sahip­tir. Daha yüksek oranda su ve daha düşük kalari içerir.

MİDENİz RAHATSIZSA

 

Tarçın: Mide yanmalarını ve kusma hissini alır.

 

Hindistan cevizi: Sütlü içeceklere eklendiği zaman mideyi gevşetici ve gazını alıcı bir etki yaratır. Mide bulantılarını önler.

 

Lahana: Mayalanma sırasında lak­tik asit üretir. Bu da sindirim siste­mindeki zararlı bakterileri öldürerek sindirime yardımcı olur.

STRES

 

Meyan kökü: Antivirüs etkisi vardır. Karaciğeri korur. Adrenalin salgı­lanmasını dengeler. Stresle başa çı­kabilmek için gerekli olan kortizol hormonunu salgılatır.


ÜYE GİRİŞİ
 Beni Hatırla
twitter facebook
E-Bülten
Arama Yap
İLK YAZI (Meriç COŞKUN)
Bizler çok eski dostlarız. Bizleri bir araya getiren fikrî beraberlik yani Türkçülük mefkûresi, dünya var oldukça, Bilge Kağan’ın deyişiyle “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe” ilânihaye devam edecek bir ülkü beraberliğidir. Bizlerin bir özelliği daha var. Bu ülkü beraberliği “pazara kadar değil, mezara kadar” ifadesi ile ilk nazarda kararlı bir deyiş gibi görünse bile, bizlerin beraber...
AMAÇ (Salih DİLEK)
Biz 12 Eylül’den evvel Ülkücü mücadelede fiilen bulunmuş, vatanımız ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hiç bir fedakârlıktan kaçmamış bir dönemin mensublarıyız. Yaşlarımız 50'nin üzerinde. 80 yılına kadar mücadele ortamı içerisinde bir hayli müşterek hâtıralarımız olmasına rağmen hayat telâşı içerisinde birbirimizi ihmâl ettiğimizin farkında...
STRATEJİK VİZYON (Aksakallılar)
Dünya’nın en gözde, fakat belâlı bir coğrafyasında yaşamaktayız. Bu coğrafyada bizden evvel yaşayan milletlerin, ne kendilerinden, ne de kültürlerinden bir eser kalmamıştır. Bu coğrafyada yaşayabilmek için çetin ceviz olmak lazımdır. Dedelerimiz bu noktaya çok dikkat etmiş ve binlerce yıl evvel, Bilge Kaan Başbuğumuz ”Ey Türk, üstte gök çökmedikçe,...
NAMAZ VAKİTLERİ
Son Eklenen Videolar
KURTBOĞAZI ERKENEKONDAN ÇIKIŞ ŞÖLENİMİZ
"Bir Ülkücülük Hikayesi" - Salih DİLEK - 1.2.2014 - Ocakbaşı Sohbeti
FETHİYESPORLU VE KARŞIYAKALI TARAFTARLAR KARŞILIKLI OLARAK ANDIMIZI OKUDU
NEVZAT KÖSOĞLU CENAZE TÖRENİ
ANDIMIZ
Hakkımızda | Üyelik Koşulları | İlk Yazı | Amaç | **STRATEJİK VİZYON BELGESİ** - **AKSAKALLILAR**
Her Hakkı Saklıdır © 2013 eskimeyendostlar.net