Eskimeyen Dostlar
MAKALELER
BÖLÜMLER
ETKİNLİKLER
DUYURULAR
1074 'kez okundu.
2008-04-01
IRAK- ALTINKÖPRÜ ŞEHİTLERİ ANILDI

 ALTINKÖPRÜ ŞEHİTLERİ TÖRENLE ANILDI
(30 Mart 2008, www.efrasyap.com)

Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin'in Irak'taki Türkmen kenti Altınköprü'de katlettiği Türkmenler, katliamın 17. yıldönümünde düzenlenen törenlerle anıldı. Irak Türkmen Cephesi (ITC) Genel Başkanı Sadettin Ergeç, 102 kişinin öldürüldüğü katliamın anıldığı törende Türkmenlere birlik çağrısı yaptı.

Kerkük'e bağlı Altınköprü'de düzenlenen anma törenlerine çok sayıda yönetici ve vatandaş katıldı. Irak Türkmen Cephesi Başkanı Sadettin Ergeç'in bir konuşma yaptığı törenlere, Cumhurbaşkanı Celal Talabani'nin Irak Kürdistan Yurtseverler Birliği'nden temsilciler de hazır bulundu.

ITC lideri Sadettin Ergeç, törende yaptığı konuşmada bölünmüş Türkmen partilerini ortak hareket etmeye çağırdı. "Türkmen milleti 1920'lerden bu yana zulme, baskıya, tedhişe maruz kalmıştır" diyen Ergeç, Türkmenlerin birlik olması, aralarındaki tartışmaların dışarıya vurulmaması gerektiğini söyledi. Ergeç, "Birlik sözde değil, birlik özdedir, birlik attığımız adımdadır. Bu milletin üzerinde olan tüm ağırlıklarının kaldırılması gerekir. Birlikten bahsetmek herkesin kârıdır, birliği yapmak mert yiğidin kârıdır. Bizim böyle yiğitlere ihtiyacımız vardır" dedi.

Sadettin Ergeç, konuşmasının ardından Altınköprü şehit anıtının kaidesinin açılışını da yaptı. Türkmen gençlerin katliamı temsil eden oyunu izleyen Türkmenler ise gözyaşlarını tutamadı.

Törenler sırasında şehit olanları isimlerinin yazılı olduğu ve resimlerinin bulunduğu panoya çiçek bırakıldı. Mezarlar başında Kur'an-ı Kerim ve dualar okundu.


ÜYE GİRİŞİ
 Beni Hatırla
twitter facebook
E-Bülten
Arama Yap
İLK YAZI (Meriç COŞKUN)
Bizler çok eski dostlarız. Bizleri bir araya getiren fikrî beraberlik yani Türkçülük mefkûresi, dünya var oldukça, Bilge Kağan’ın deyişiyle “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe” ilânihaye devam edecek bir ülkü beraberliğidir. Bizlerin bir özelliği daha var. Bu ülkü beraberliği “pazara kadar değil, mezara kadar” ifadesi ile ilk nazarda kararlı bir deyiş gibi görünse bile, bizlerin beraber...
AMAÇ (Salih DİLEK)
Biz 12 Eylül’den evvel Ülkücü mücadelede fiilen bulunmuş, vatanımız ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hiç bir fedakârlıktan kaçmamış bir dönemin mensublarıyız. Yaşlarımız 50'nin üzerinde. 80 yılına kadar mücadele ortamı içerisinde bir hayli müşterek hâtıralarımız olmasına rağmen hayat telâşı içerisinde birbirimizi ihmâl ettiğimizin farkında...
STRATEJİK VİZYON (Aksakallılar)
Dünya’nın en gözde, fakat belâlı bir coğrafyasında yaşamaktayız. Bu coğrafyada bizden evvel yaşayan milletlerin, ne kendilerinden, ne de kültürlerinden bir eser kalmamıştır. Bu coğrafyada yaşayabilmek için çetin ceviz olmak lazımdır. Dedelerimiz bu noktaya çok dikkat etmiş ve binlerce yıl evvel, Bilge Kaan Başbuğumuz ”Ey Türk, üstte gök çökmedikçe,...
NAMAZ VAKİTLERİ
Son Eklenen Videolar
KURTBOĞAZI ERKENEKONDAN ÇIKIŞ ŞÖLENİMİZ
"Bir Ülkücülük Hikayesi" - Salih DİLEK - 1.2.2014 - Ocakbaşı Sohbeti
FETHİYESPORLU VE KARŞIYAKALI TARAFTARLAR KARŞILIKLI OLARAK ANDIMIZI OKUDU
NEVZAT KÖSOĞLU CENAZE TÖRENİ
ANDIMIZ
Hakkımızda | Üyelik Koşulları | İlk Yazı | Amaç | **STRATEJİK VİZYON BELGESİ** - **AKSAKALLILAR**
Her Hakkı Saklıdır © 2013 eskimeyendostlar.net