Eskimeyen Dostlar
MAKALELER
BÖLÜMLER
ETKİNLİKLER
DUYURULAR
1260 'kez okundu.
2010-12-31
Ne Mutlu Türk'üm Diyene.......Salih DİLEK

 

TÜRKÇÜLÜK Türk milliyetçiliğinin özel adıdır, yani TÜRKÇÜLÜK Türk milliyetçiliğidir, milliyetçilik , mensubu olduğu millete duyulan sevgi , saygı ve bağlılıktır, yani aidiyettir.

Türk'ün ne olduğu ise devleti kuranlar tarafından zaten fiil ve beyanlarıyla ortaya konmuştur.

Cumhuriyetin ilk yıllarında "güneş - dil teorisiyle " Türk Orta Asya menşeili,Karadenizin kuzeyinden-doğusundan, Hazarın kuzeyinden-güneyinden Anadolu ve Balkanlara kadar gelen göçebe topluluklarının müşterek adı olmuştur.

Hatta Atatürk kendi elyazısı ile yazdığı Türk tarifinde , 7.000 yıllık Anadoludaki Türk tarihi...diyerek Anadoluya çok önceden gelenleri de Türk tarifine eklemiştir.

Bu tarifteki müslüman olmayanların bir kısmı Türklük benliklerini kaybettilersede ( Gagauzlar ve Yakutlar hariç ) buna mukabil Müslüman olan diğer toplulukların büyük bir kısmı Türklükle kaynaşmış ve aidiyete dahil olmuşlardır.

Neticeten yaşanılan tecrübeler de konuya dahil olunca, Atatürk Onuncu Yıl Nutkunu  " Ne mutlu Türküm diyene " diye bağlıyarak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin genel görüşünü belli etmiş ve mensubiyet duygusunu resmileştirmiştir.

Geçmişte ,zamanımızda ve gelecekte dünyamızda mutlu ve müreffeh, daha doğrusu yaşayabilmek için kuvvetli olmak mecburiyeti vardır.

Kuvvetli olabilmek için birliktelik gerekir, birlikteliğin kalıcı ve sağlıklı olabilmesinin temini açısından , temelinin ve müştereklerinin haklılığı ve güçlülüğü gerekir  EN İYİ KUVVET MİLLET OLMAKTIR (oda kolay ve çabuk olunmuyor ) aksi taktirde gelecek kuşaklar arasında ihtilaf yaratılabilir, fitne fesat boy gösterir.

Onun için cumhuriyetin kuruluşunda hal'deki vatandaşların ve gelecektekilerin anlaşabilmelerinin temini için ortak dil neyin olacağı müzakeresinde ittifaken kararlaştırılan Türkçe yetmemiş, İstanbul ağzı'da eklenerek kanun geliştirilmiştir,( ben de niye Ankara şivesi değil diye şikayetçi olmuyorum )

Neticeten, Türklük bir millete mensub olma şuurunun ortak adıdır ve o milleti sevmenin adıda milliyetçiliktir-yani TÜRKÇÜLÜKTÜR.

Türklerin tarihi de şanlı şereflidir ve Türkçüler kendinden olmıyanlara düşmanlık üzerine de mantık üretmez.

Ancak biz Türkler, bize düşmanlık yapanlara düşmanlık yaparız ( GECİKSEK DE )


ÜYE GİRİŞİ
 Beni Hatırla
twitter facebook
E-Bülten
Arama Yap
İLK YAZI (Meriç COŞKUN)
Bizler çok eski dostlarız. Bizleri bir araya getiren fikrî beraberlik yani Türkçülük mefkûresi, dünya var oldukça, Bilge Kağan’ın deyişiyle “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe” ilânihaye devam edecek bir ülkü beraberliğidir. Bizlerin bir özelliği daha var. Bu ülkü beraberliği “pazara kadar değil, mezara kadar” ifadesi ile ilk nazarda kararlı bir deyiş gibi görünse bile, bizlerin beraber...
AMAÇ (Salih DİLEK)
Biz 12 Eylül’den evvel Ülkücü mücadelede fiilen bulunmuş, vatanımız ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hiç bir fedakârlıktan kaçmamış bir dönemin mensublarıyız. Yaşlarımız 50'nin üzerinde. 80 yılına kadar mücadele ortamı içerisinde bir hayli müşterek hâtıralarımız olmasına rağmen hayat telâşı içerisinde birbirimizi ihmâl ettiğimizin farkında...
STRATEJİK VİZYON (Aksakallılar)
Dünya’nın en gözde, fakat belâlı bir coğrafyasında yaşamaktayız. Bu coğrafyada bizden evvel yaşayan milletlerin, ne kendilerinden, ne de kültürlerinden bir eser kalmamıştır. Bu coğrafyada yaşayabilmek için çetin ceviz olmak lazımdır. Dedelerimiz bu noktaya çok dikkat etmiş ve binlerce yıl evvel, Bilge Kaan Başbuğumuz ”Ey Türk, üstte gök çökmedikçe,...
NAMAZ VAKİTLERİ
Son Eklenen Videolar
KURTBOĞAZI ERKENEKONDAN ÇIKIŞ ŞÖLENİMİZ
"Bir Ülkücülük Hikayesi" - Salih DİLEK - 1.2.2014 - Ocakbaşı Sohbeti
FETHİYESPORLU VE KARŞIYAKALI TARAFTARLAR KARŞILIKLI OLARAK ANDIMIZI OKUDU
NEVZAT KÖSOĞLU CENAZE TÖRENİ
ANDIMIZ
Hakkımızda | Üyelik Koşulları | İlk Yazı | Amaç | **STRATEJİK VİZYON BELGESİ** - **AKSAKALLILAR**
Her Hakkı Saklıdır © 2013 eskimeyendostlar.net