Eskimeyen Dostlar
MAKALELER
BÖLÜMLER
ETKİNLİKLER
DUYURULAR
1458 'kez okundu.
2008-01-18
Prof.Dr.Kamil TURAN Hakkında

     Kamil Turan endüstri ilişkileri sistemine Şeker-İş Sendikasında uzman olarak çalışmaya başlayarak girmiş, yurtiçinde ve dışında sendikacılarla beraber olmuş, akedemik kariyere geçmesinden sonra da işçi ve işveren sendikalarında danışmanlık görevini sürdürmüştür.

 

     Ayrıca sendikaların eğitim programlarında eğitici olarak görev almış, Bölüm Başkanı, Dekan, Rektör Yardımcısı olarak üniversitedeki görevleri süresince de daima sendikalarla ve sendikacılarla birlikte olmuştur.

 

     Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bilim dalında görev yapan Hoca, binlerce öğrenci ve çok sayıda akademisyen yetiştirirken aynı zamanda sendikaların ve sendikacıların gelişmelerine de ciddi katkı sağlamıştır.

 

     Yumuşak üslubu, ciddi tavrı, güzel yazım ve anlatımıyla sendikacılar üzerinde daima etkili olmuştur.

 

      Benim bildiğim kadarıyla tarih sırasına göre;

 

-         İşçilerin Yönetime Katılması ve Türkiye Uygulaması, 1973

-         Milletlerarası Sendikal Hareketler, 1979.

-         İş Hukukunun Genel Esasları, 1990.

-         Kooperatifçiliğin Sosyo-Politik Yapısı, 1994.

 

      kitapları bulunmaktadır. Bir kaç cilt olarak düşündüğü İş Hukukunu sadece “İş Hukukunun Genel Esasları” kitabını yazarak yarım bırakmış olması şanssızlık olmuştur.

 

      Ben Türk Metal Sendikasında başlayan sendikacılık yaşamının içerisinde Prof.Dr. Kamil Turan’ın seminerlerine katıldım. Daha sonra da birlikte çalışmalarda bulundum ve Yüksek Hakem Kurulunda da birlikte çalıştım. Kendisinden daima istifade ettim.

 

      Kendisini rahmetle anarken aynı zamanda da ne kadar şanslı olduğnu düşünüyorum. Çok az insana nasib olacak şekilde hatıralarda ve şimdi profösör olmuş öğrencilerin de yaşamaya devam edecek. Eserleri ise gençlere, akademisyenlere ve sendikacılara daima kaynak olacak.

 

                                                                                     Salih KILIÇ

Türk-İş Eski Genel Başkanı

   


ÜYE GİRİŞİ
 Beni Hatırla
twitter facebook
E-Bülten
Arama Yap
İLK YAZI (Meriç COŞKUN)
Bizler çok eski dostlarız. Bizleri bir araya getiren fikrî beraberlik yani Türkçülük mefkûresi, dünya var oldukça, Bilge Kağan’ın deyişiyle “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe” ilânihaye devam edecek bir ülkü beraberliğidir. Bizlerin bir özelliği daha var. Bu ülkü beraberliği “pazara kadar değil, mezara kadar” ifadesi ile ilk nazarda kararlı bir deyiş gibi görünse bile, bizlerin beraber...
AMAÇ (Salih DİLEK)
Biz 12 Eylül’den evvel Ülkücü mücadelede fiilen bulunmuş, vatanımız ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hiç bir fedakârlıktan kaçmamış bir dönemin mensublarıyız. Yaşlarımız 50'nin üzerinde. 80 yılına kadar mücadele ortamı içerisinde bir hayli müşterek hâtıralarımız olmasına rağmen hayat telâşı içerisinde birbirimizi ihmâl ettiğimizin farkında...
STRATEJİK VİZYON (Aksakallılar)
Dünya’nın en gözde, fakat belâlı bir coğrafyasında yaşamaktayız. Bu coğrafyada bizden evvel yaşayan milletlerin, ne kendilerinden, ne de kültürlerinden bir eser kalmamıştır. Bu coğrafyada yaşayabilmek için çetin ceviz olmak lazımdır. Dedelerimiz bu noktaya çok dikkat etmiş ve binlerce yıl evvel, Bilge Kaan Başbuğumuz ”Ey Türk, üstte gök çökmedikçe,...
NAMAZ VAKİTLERİ
Son Eklenen Videolar
KURTBOĞAZI ERKENEKONDAN ÇIKIŞ ŞÖLENİMİZ
"Bir Ülkücülük Hikayesi" - Salih DİLEK - 1.2.2014 - Ocakbaşı Sohbeti
FETHİYESPORLU VE KARŞIYAKALI TARAFTARLAR KARŞILIKLI OLARAK ANDIMIZI OKUDU
NEVZAT KÖSOĞLU CENAZE TÖRENİ
ANDIMIZ
Hakkımızda | Üyelik Koşulları | İlk Yazı | Amaç | **STRATEJİK VİZYON BELGESİ** - **AKSAKALLILAR**
Her Hakkı Saklıdır © 2013 eskimeyendostlar.net