Eskimeyen Dostlar
MAKALELER
BÖLÜMLER
ETKİNLİKLER
DUYURULAR
2051 'kez okundu.
2007-11-23
Seramik vazo yapmak ister misiniz?

Ev aksesuarlarını seviyorsanız ve azıcık el işine de ilginiz varsa, siz de kendinize seramik vazolar yapabilirsiniz. Bu sizi biraz uğraştırabilir ama emin olun yorulduğunuza değecek.Basit kelebek fırçalarla duygularınızı yansıtabileceğiniz pürüzsüz yüzeyler.
     
     Şili’den seramik vazo yapımıyla ilgili bir kaç öneri almaya ne dersiniz. İçinizden geldiği gibi yaptığınız, kendinizi üzerine yansıttığınız bu aksesuarlar, evinize çok yakışacak.
     
Malzemeler
      Akrilik renklerinizi isteğinize göre belirleyin. Vazonun içi ve altı için sırlı şeffaf cila seçin. Renk gölge paleti ve boya fırçalarınızı hazırlayın. Fırça temizleme süngerinizi unutmayın. (Malzemelerinizi el işi ve hobi dükkanlarından alabilirsiniz.)
     
Nasıl yapılır?

·  Sırlı cilayı vazonun içine koyun, etrafında döndürerek tüm yüzeyi kaplamasını sağlayın. İki kez aynı cilayı tabanda tutup yakın. Seçtiğiniz fırça ile seçtiğiniz rengi vazoya zemin olarak iki kere uygulayın. İki boyama arasında kurumasını beklemeniz gerekli.

·  Modeli kopya kağıdı ile vazoya geçirin, beyaz kopya kağıdı ve HB kurşun kalem kullanın. Sırlı fırçanın bir yüzüne beyaz diğerine kahverengi sürün.

·  Parçaları orta noktalarından merkeze doğru boyamalısınız.

·  Yani sırlı fırçanızın bir yüzü yeşil bir yüzü kahverengi iken başladığınız noktadan merkeze doğru sırlı fırçanızla boyamaya başlayın.

·  Çukur alanları kontrol ederek, gölgeleri kahverengi ile işaretleyin.

·  Tüm taslakları beyaz renkte fırça ile işaretleyin.

·  Sırlı fırçanıza beyaz boya sürün ve yüzeyin eğilimine göre sert hareketlerle ters bir u tamamlayarak boyayın.

·  Aynı fırçaya kırmızı kil koyup merkezden sınırlara doğru hareketin etkisi azalıyormuş gibi olması için öne doğru eğerek sürün.

·  Koyu renkler merkezde açık renkler kenarlarda olacak şekilde boyamaya devam edin.

·  Yuvarlak fırça ile merkezleri boyayın.

·  Parlak sarı ile final bitişini yapmak üzere merkezin üstünden kırmızı kille geçin.

·  Sadece ortada uzun yeşil bir nokta yaratın.

·  Tüm taslakların üzerinden beyaz boya ve fırça ile geçin.

·  Çiçekleri bitirdikten sonra, kurumaya ve olgunlaşmaya bırakın. Tüm yüzeyi kahverengi ile eskitip temizleyin.

·  Sınırda ve altta fırça ile altın rengi kılçıklar yaratın.

·  Bir sünger ile vazonun altındaki altın rengi boyayın. Çiçekleri boyamayın.

·  Kurumaya bırakın iki kez porselenleyin. Hızlı kurutucu bir sprey bu işi görür. İki uygulama arasında kurumasını beklemeyi unutmayın.

Not: İsterseniz renkleri değiştirebilir, istediğiniz renkleri uygulayabilirsiniz

ÜYE GİRİŞİ
 Beni Hatırla
twitter facebook
E-Bülten
Arama Yap
İLK YAZI (Meriç COŞKUN)
Bizler çok eski dostlarız. Bizleri bir araya getiren fikrî beraberlik yani Türkçülük mefkûresi, dünya var oldukça, Bilge Kağan’ın deyişiyle “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe” ilânihaye devam edecek bir ülkü beraberliğidir. Bizlerin bir özelliği daha var. Bu ülkü beraberliği “pazara kadar değil, mezara kadar” ifadesi ile ilk nazarda kararlı bir deyiş gibi görünse bile, bizlerin beraber...
AMAÇ (Salih DİLEK)
Biz 12 Eylül’den evvel Ülkücü mücadelede fiilen bulunmuş, vatanımız ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hiç bir fedakârlıktan kaçmamış bir dönemin mensublarıyız. Yaşlarımız 50'nin üzerinde. 80 yılına kadar mücadele ortamı içerisinde bir hayli müşterek hâtıralarımız olmasına rağmen hayat telâşı içerisinde birbirimizi ihmâl ettiğimizin farkında...
STRATEJİK VİZYON (Aksakallılar)
Dünya’nın en gözde, fakat belâlı bir coğrafyasında yaşamaktayız. Bu coğrafyada bizden evvel yaşayan milletlerin, ne kendilerinden, ne de kültürlerinden bir eser kalmamıştır. Bu coğrafyada yaşayabilmek için çetin ceviz olmak lazımdır. Dedelerimiz bu noktaya çok dikkat etmiş ve binlerce yıl evvel, Bilge Kaan Başbuğumuz ”Ey Türk, üstte gök çökmedikçe,...
NAMAZ VAKİTLERİ
Son Eklenen Videolar
KURTBOĞAZI ERKENEKONDAN ÇIKIŞ ŞÖLENİMİZ
"Bir Ülkücülük Hikayesi" - Salih DİLEK - 1.2.2014 - Ocakbaşı Sohbeti
FETHİYESPORLU VE KARŞIYAKALI TARAFTARLAR KARŞILIKLI OLARAK ANDIMIZI OKUDU
NEVZAT KÖSOĞLU CENAZE TÖRENİ
ANDIMIZ
Hakkımızda | Üyelik Koşulları | İlk Yazı | Amaç | **STRATEJİK VİZYON BELGESİ** - **AKSAKALLILAR**
Her Hakkı Saklıdır © 2013 eskimeyendostlar.net