Eskimeyen Dostlar
MAKALELER
BÖLÜMLER
ETKİNLİKLER
DUYURULAR
1450 'kez okundu.
2012-11-08
Yeni AB Hibe Programı

 
'İktisadi Karar Verme Sürecinde Kadın Erkek Eşitliği' konusundaki projelere 260 000 €'ya kadar hibe verilir.

İktisadi Karar Verme Sürecinde Kadın Erkek Eşitliği Üzerine Ulusal Faaliyetler İçin Destek

Avrupa Komisyonu tarafından Avrupa Birliği İstihdam ve Sosyal Dayanışma Programı (PROGRESS) kapsamında,"İKTİSADİ KARAR VERME SÜRECİNDE KADIN ERKEK EŞİTLİĞİ ÜZERİNE ULUSAL FAALİYETLER İÇİN DESTEK" başlıklı teklif yayınlanmıştır.

Söz konusu teklife çağrı; ulusal aktörleri kadın-erkek eşitliğinin teşviki, PROGRESS katılımcı ülkelerinin politika ve programlarında cinsiyet eşitliğinin tüm alanlara yaygınlaştırılmasını ve kadın-erkek eşitliğine ilişkin Komisyon Stratejisi ve Cinsiyet Eşitliği Avrupa Anlaşmasında belirlenen hedeflere ulaşılmasını desteklemeyi amaçlamaktadır.

Proje Bütçesi:

Bu Teklif Çağrısı için ayrılan toplam tutar 2 600 000 Euro’dur. Proje kapsamında desteklenecek projeler için destek miktarı aşağıdaki gibidir:

Asgari Tutar: Bütçesi € 100.000 üzerinde olan projelere öncelik verilecektir (Bu miktarın altında olan proje teklifleri etkisinin belirgin olması halinde değerlendirmeye alınacaktır). Proje bütçelerinin en fazla %80’lik kısmı Avrupa Birliği tarafından karşılanacaktır. Geriye kalan  %20’lik tutar başvuru sahipleri tarafından eş finansman olarak karşılanmalıdır. Ayni katkılar eş finansman olarak kabul edilmeyecektir.

Azami Tutar: 260 000  Avro

Uygun Başvuru Sahipleri:

- PROGRESS katılımcı ülkelerinde kadın-erkek eşitliği üzerine çalışmalar yürüten ulusal bakanlıklar,

- PROGRESS katılımcı ülkelerinde kadın-erkek eşitliği politikalarından sorumlu olan bakanlıklara bağlı cinsiyet eşitliğinden sorumlu ulusal kuruluşlar (Eşitlik Kurumları)

- PROGRESS katılımcı ülkelerinde bulunan diğer ulusal kurumlar.

Son Başvuru Tarihi

Bütün başvurular en geç 9 Ocak 2013 tarihi ve saat 12:00 (CET – Yerel Avrupa Saatinde) itibariyle PRIAMOS sistemi vasıtasıyla gönderilmiş olmalıdır.


ÜYE GİRİŞİ
 Beni Hatırla
twitter facebook
E-Bülten
Arama Yap
İLK YAZI (Meriç COŞKUN)
Bizler çok eski dostlarız. Bizleri bir araya getiren fikrî beraberlik yani Türkçülük mefkûresi, dünya var oldukça, Bilge Kağan’ın deyişiyle “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe” ilânihaye devam edecek bir ülkü beraberliğidir. Bizlerin bir özelliği daha var. Bu ülkü beraberliği “pazara kadar değil, mezara kadar” ifadesi ile ilk nazarda kararlı bir deyiş gibi görünse bile, bizlerin beraber...
AMAÇ (Salih DİLEK)
Biz 12 Eylül’den evvel Ülkücü mücadelede fiilen bulunmuş, vatanımız ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hiç bir fedakârlıktan kaçmamış bir dönemin mensublarıyız. Yaşlarımız 50'nin üzerinde. 80 yılına kadar mücadele ortamı içerisinde bir hayli müşterek hâtıralarımız olmasına rağmen hayat telâşı içerisinde birbirimizi ihmâl ettiğimizin farkında...
STRATEJİK VİZYON (Aksakallılar)
Dünya’nın en gözde, fakat belâlı bir coğrafyasında yaşamaktayız. Bu coğrafyada bizden evvel yaşayan milletlerin, ne kendilerinden, ne de kültürlerinden bir eser kalmamıştır. Bu coğrafyada yaşayabilmek için çetin ceviz olmak lazımdır. Dedelerimiz bu noktaya çok dikkat etmiş ve binlerce yıl evvel, Bilge Kaan Başbuğumuz ”Ey Türk, üstte gök çökmedikçe,...
NAMAZ VAKİTLERİ
Son Eklenen Videolar
KURTBOĞAZI ERKENEKONDAN ÇIKIŞ ŞÖLENİMİZ
"Bir Ülkücülük Hikayesi" - Salih DİLEK - 1.2.2014 - Ocakbaşı Sohbeti
FETHİYESPORLU VE KARŞIYAKALI TARAFTARLAR KARŞILIKLI OLARAK ANDIMIZI OKUDU
NEVZAT KÖSOĞLU CENAZE TÖRENİ
ANDIMIZ
Hakkımızda | Üyelik Koşulları | İlk Yazı | Amaç | **STRATEJİK VİZYON BELGESİ** - **AKSAKALLILAR**
Her Hakkı Saklıdır © 2013 eskimeyendostlar.net