Eskimeyen Dostlar
MAKALELER
BÖLÜMLER
ETKİNLİKLER
DUYURULAR
2013-01-14
Hakkımızda

Biz 12 Eylül’den evvel Ülkücü mücadelede fiilen bulunmuş, vatanımız ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hiç bir fedakârlıktan kaçmamış bir dönemin mensublarıyız. Yaşlarımız 50'nin üzerinde. 80 yılına kadar mücadele ortamı içerisinde bir hayli müşterek hâtıralarımız olmasına rağmen hayat telâşı içerisinde birbirimizi ihmâl ettiğimizin farkındayız.

Bu sebeple birbirimizle eksilen münasebetlerimizi kuvvetlendirmek, nerede olduğumuzu öğrenebilmek, yeniden temas kurmak, hatta nostalji yapmak maksadıyla bu siteyi kurduk. İnaniyoruz ki bizlerin muhabbetinden bile memleketimize fayda çıkar.

Bu sitede geçmişteki yaşantımızı ve sebeblerimizi de anlatacağız. Eski fotoğraflarla da süsleyeceğiz. belge ve dokümanlarla da tarihe sabitliyeceğiz ki, yeni nesiller bilsin! Biz, şahsî meseleler için değil, Yüce Türk Milleti için kavga ettik. Haklıydık. Olaylar daima haklılığımızı kanıtlamıştır, GEÇMİŞİMİZ GURURUMUZDUR.

Bizim yaşadığımız acı olayları yeni nesiller inşallah yaşamazlar. Ama biz pahalı faturalarla elde ettiğimiz tecrübeleri gençlerimize aktarabilmeliyiz.

Bu vatan bizim. Göç etmek gibi bir düşüncemiz olmadığına göre, mağlup olma lüksüne de sahip değiliz. Onun için özellikle bu site aracılığıyla evlâtlarımıza sahip çıkma iddiasındayız. Bizlerin herhangi bir kişiye ricası olsa inanıyoruz ki (yaşımızın ve sosyal çevrelerimiz gereği) birçoğumuzun arzusu genellikle geri çevrilmez, bizi tanıyan geçmişteki düşmanlarımız bile bize itibar eder saygı gösterirler. Evlâtlarımız inşallah bizden daha iyi daha üstün olacaklardır ve bizim başaramadıklarımızı onlar başaracaklardır.

İşte biz bu niyetlerle yola çıktık. Bütün eski dostlara merhaba derken aramızdan ebediyete intikâl etmiş Bozkurtların ruhu şad olsun, TANRI TÜRKÜ KORUSUN diyerek sitemize başlıyoruz.


Salih DİLEK
ÜYE GİRİŞİ
 Beni Hatırla
twitter facebook
E-Bülten
Arama Yap
İLK YAZI (Meriç COŞKUN)
Bizler çok eski dostlarız. Bizleri bir araya getiren fikrî beraberlik yani Türkçülük mefkûresi, dünya var oldukça, Bilge Kağan’ın deyişiyle “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe” ilânihaye devam edecek bir ülkü beraberliğidir. Bizlerin bir özelliği daha var. Bu ülkü beraberliği “pazara kadar değil, mezara kadar” ifadesi ile ilk nazarda kararlı bir deyiş gibi görünse bile, bizlerin beraber...
AMAÇ (Salih DİLEK)
Biz 12 Eylül’den evvel Ülkücü mücadelede fiilen bulunmuş, vatanımız ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hiç bir fedakârlıktan kaçmamış bir dönemin mensublarıyız. Yaşlarımız 50'nin üzerinde. 80 yılına kadar mücadele ortamı içerisinde bir hayli müşterek hâtıralarımız olmasına rağmen hayat telâşı içerisinde birbirimizi ihmâl ettiğimizin farkında...
STRATEJİK VİZYON (Aksakallılar)
Dünya’nın en gözde, fakat belâlı bir coğrafyasında yaşamaktayız. Bu coğrafyada bizden evvel yaşayan milletlerin, ne kendilerinden, ne de kültürlerinden bir eser kalmamıştır. Bu coğrafyada yaşayabilmek için çetin ceviz olmak lazımdır. Dedelerimiz bu noktaya çok dikkat etmiş ve binlerce yıl evvel, Bilge Kaan Başbuğumuz ”Ey Türk, üstte gök çökmedikçe,...
NAMAZ VAKİTLERİ
Son Eklenen Videolar
KURTBOĞAZI ERKENEKONDAN ÇIKIŞ ŞÖLENİMİZ
"Bir Ülkücülük Hikayesi" - Salih DİLEK - 1.2.2014 - Ocakbaşı Sohbeti
FETHİYESPORLU VE KARŞIYAKALI TARAFTARLAR KARŞILIKLI OLARAK ANDIMIZI OKUDU
NEVZAT KÖSOĞLU CENAZE TÖRENİ
ANDIMIZ
Hakkımızda | Üyelik Koşulları | İlk Yazı | Amaç | **STRATEJİK VİZYON BELGESİ** - **AKSAKALLILAR**
Her Hakkı Saklıdır © 2013 eskimeyendostlar.net