Eskimeyen Dostlar
MAKALELER
BÖLÜMLER
ETKİNLİKLER
DUYURULAR
2013-02-04
İlk Yazı

Bizler çok eski dostlarız. Bizleri bir araya getiren fikrî beraberlik yani Türkçülük mefkûresi, dünya var oldukça, Bilge Kağan’ın deyişiyle “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe” ilânihaye devam edecek bir ülkü beraberliğidir. Bizlerin bir özelliği daha var. Bu ülkü beraberliği “pazara kadar değil, mezara kadar” ifadesi ile ilk nazarda kararlı bir deyiş gibi görünse bile, bizlerin beraberliğini izahta çok cılız kalır. Zira bizler, eşlerimiz ve yetiştirdiğimiz çocuklarımızla bu bayrağı yere düşürmeyecek, elden ele , nesilden nesile taşıyacak bir miras bırakarak mezara gireceğiz.

Dile kolay 40 yılı aşkın bir beraberlik. Pek çoğumuz biribirini 1970 öncesi lise çağlarından tanır. 1970-1980 yıllarını beraber yaşadık. Kimimiz öğrenci, kimimiz öğretmen, kimimiz memur, kimimiz işçi, kimimiz işsiz, kimimiz gazeteci, kimimiz üniversitede hoca, kimimiz yazar, kimimiz siyasetçi. Her kesimden ve vatanın her köşesinde verilmiş şerefli bir mücadeleden geriye kalanlar.

Pek çok şehidimizin cenazesini birlikte taşıdık. Kanlarımızı verdik. Hapislerde çürüyenlerimiz, darağacında kırılan fidanlarımız oldu. Çetin bir mücadele döneminin nesliyiz.

20 yılı aşkın bir zaman içinde bazı arkadaşlarımızın maddi katkıları ile bütün Türkiye sathında 1000’i aşkın arkadaşımıza telefonla ulaşarak, ortalama 500 kişinin katılımıyla 3 Mayıs Türkçüler Bayramını kutluyoruz. Burada emeği geçen dostlarıma teşekkür edemeden geçemeyeceğim. Uzun zamandır göremediğimiz arkadaşlarımıza, yeniden kavuşmak ne güzel şey. Çok şükür pek çoğu da iyi mevkilerde. İşadamı, fabrikatör, bakan milletvekili, ilim adamı, akademisyen,vali, müsteşar, sendika başkanı,işçi, memur,savcı, avukat ,doktor v.s. İşte “Eskimeyen Dostların” kısa özgeçmişi.

Sonra böyle bir site kurmak fikri düştü aklımıza sağolsun gençlerimiz bunu kısa zamanda hayata soktular.

Gelelim bu sitenin amacına: Amacımız siyasi değil. Ama yeri gelince millî siyaset konularında görüşlerimiz de olacak. Edindiğimiz tecrübelerle yeni nesillere yol göstermeye çalışacağız. Daima doğruları söyleyeceğiz. Birbirimizi sevmenin ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışacağız. Gençlerimizin okumasında fayda gördüğümüz evvelce yayımlanmış yazılara da yer vereceğiz.Kitap tavsiyelerimiz de olacak Şehitlerimizi , rahmetli olmuş arkadaşlarımızı, davâmızın büyüklerini ve millî günlerimizi anacağız.

Türklerin yaşadığı bütün dünya coğrafyası bizim meselemiz olacak. Oradaki soydaşlarımızın sıkıntılarını dile getirecek, bize ulaşan haberleri sizlerle paylaşacak,Türk Dünyası ile aramızdaki bağları daha da kuvvetlendirebilmek için konunun uzmanı arkadaşlarımızın, görüşlerini de sunmaya çalışacağız.

Devlet kademelerinde görevli arkadaşlarımıza, liyakatleri ölçüsünde sahip çıkmak için elimizdeki bütün imkânları kullanmaya çalışacağız.

Geçmişe ait fotoğraflarımız da sitemizde yer bulacak.

Bazen bir araya gelip sohbetler de yapacağız.

Bizim için canlarını feda ederek bu aziz vatanı bize emanet eden atalarımıza, davamız için şehit olmuş ülküdaşlarımıza lâyık olmaya, yeni nesillere vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü koruma ve kollama noktasında ; millî ülkü ve hedefler vermeye, Türk Milliyetçiliğinin özünün Türk Milletine hizmet etmek olduğunu; Türk Milliyetçiliğinin bir aydın hareketi olduğunu ve gençlerimizin bu ölçülere uygun olarak, bilgi çağının gerektirdiği şekilde eğitimlerini en mükemmel şekilde yapmalarını temin etmek ,her türlü yardımı gücümüz yettiğince yapmak, millî kültür değerlerimize sahip çıkmalarını öğretmek, anlatmak sitemizin ilgi alanı olacaktır.

Biz ne derneğiz, ne vakıf ve ne de siyasî bir oluşum. Bizler yukarıda kısaca izah etmeye çalıştığım gibi sadece “Eskimeyen Dostlarız”.
Bizi besleyen maddi kaynağımız da yok.Bütün gücümüz biribirimize olan inancımız , saygımız ve sevgimiz.
Bunun için bütün arkadaşlarımızın en kısa zamanda siteye üye olmalarını ve açıklamaya çalıştığımız hedeflere yardımcı olmak bakımından, yapacağımız duyurulara kulak vermelerini rica ediyoruz.

Ortak paydamız Türk Milliyetçiliği ülküsüdür. Kimseden “aferin” beklemeyiz. Dostlarımızı taşıdığı ünvanlara göre değil, Türk milletine verdiği hizmetlere göre değerlendiririz.

Şimdilik hepinizi saygılarımla selâmlar, sitemizin Türk milletine hayırlı olmasını diler, sitenin kurulmasında emeği geçenlere teşekkür ederim. TANRI TÜRKÜ KORUSUN

MERİÇ COŞKUN
ÜYE GİRİŞİ
 Beni Hatırla
twitter facebook
E-Bülten
Arama Yap
İLK YAZI (Meriç COŞKUN)
Bizler çok eski dostlarız. Bizleri bir araya getiren fikrî beraberlik yani Türkçülük mefkûresi, dünya var oldukça, Bilge Kağan’ın deyişiyle “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe” ilânihaye devam edecek bir ülkü beraberliğidir. Bizlerin bir özelliği daha var. Bu ülkü beraberliği “pazara kadar değil, mezara kadar” ifadesi ile ilk nazarda kararlı bir deyiş gibi görünse bile, bizlerin beraber...
AMAÇ (Salih DİLEK)
Biz 12 Eylül’den evvel Ülkücü mücadelede fiilen bulunmuş, vatanımız ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hiç bir fedakârlıktan kaçmamış bir dönemin mensublarıyız. Yaşlarımız 50'nin üzerinde. 80 yılına kadar mücadele ortamı içerisinde bir hayli müşterek hâtıralarımız olmasına rağmen hayat telâşı içerisinde birbirimizi ihmâl ettiğimizin farkında...
STRATEJİK VİZYON (Aksakallılar)
Dünya’nın en gözde, fakat belâlı bir coğrafyasında yaşamaktayız. Bu coğrafyada bizden evvel yaşayan milletlerin, ne kendilerinden, ne de kültürlerinden bir eser kalmamıştır. Bu coğrafyada yaşayabilmek için çetin ceviz olmak lazımdır. Dedelerimiz bu noktaya çok dikkat etmiş ve binlerce yıl evvel, Bilge Kaan Başbuğumuz ”Ey Türk, üstte gök çökmedikçe,...
NAMAZ VAKİTLERİ
Son Eklenen Videolar
KURTBOĞAZI ERKENEKONDAN ÇIKIŞ ŞÖLENİMİZ
"Bir Ülkücülük Hikayesi" - Salih DİLEK - 1.2.2014 - Ocakbaşı Sohbeti
FETHİYESPORLU VE KARŞIYAKALI TARAFTARLAR KARŞILIKLI OLARAK ANDIMIZI OKUDU
NEVZAT KÖSOĞLU CENAZE TÖRENİ
ANDIMIZ
Hakkımızda | Üyelik Koşulları | İlk Yazı | Amaç | **STRATEJİK VİZYON BELGESİ** - **AKSAKALLILAR**
Her Hakkı Saklıdır © 2013 eskimeyendostlar.net