Eskimeyen Dostlar
MAKALELER
BÖLÜMLER
ETKİNLİKLER
DUYURULAR
2013-02-07
**STRATEJİK VİZYON BELGESİ** - **AKSAKALLILAR**

Dünya’nın en gözde, fakat belâlı bir coğrafyasında yaşamaktayız. Bu coğrafyada bizden evvel yaşayan milletlerin, ne kendilerinden, ne de kültürlerinden bir eser kalmamıştır. Bu coğrafyada yaşayabilmek için çetin ceviz olmak lazımdır. Dedelerimiz bu noktaya çok dikkat etmiş ve binlerce yıl evvel, Bilge Kaan Başbuğumuz ”Ey Türk, üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe senin ilini ve töreni kim bozabilir” cümlesini taşlara kazıtmıştır. Osmanlı dedemiz; ”Devlet-i ebet müddet” demiş,  Büyük Atatürk’ümüz "Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır." Diyerek,  Türk Milletinin, dünya durdukça, var olacağını veciz sözlerle ilân etmişlerdir. Bu cümleler birbirine paralel manâ ifade eden cümlelerdir.

           Devletler maddiyatla kurulmuyor, maddiyatsızlıktan da batmıyorlar. Devletler:ilimle,irfanla,imanla ve ahlâkla kuruluyorlar, ilimsizlikten, îmansızlıktan ve ahlaksızlıktan da batıyorlar.  İlim,irfan,îman ve ahlâk abidesi olarak yetişmiş olan Bozkurtlar, Türk Milletinin geleceğinin ve  Devletinin teminatıdırlar .   

 

             Bu cümleden olmak üzere:

 

           * Geçmişte memleketin buhranlı ve sıcak günlerinde, maddi menfaat gözetmeksizin, ülkücü mücadelenin herhangi bir noktasında görev yapmış her kişi BİRER KIYMETTİR.

.

           * Ülkücülerin , bugünkü  konumu, siyasi etiketi, makamı ne olursa olsun, birbirlerini sevmelerinde, saymalarında ve görüşmelerinde zaruret vardır.

 

            Ülkücüler birbirleri ile ilgili, zaten kötü sözler söylemeyeceği gibi, bilâkis birbirlerinin takdire şayan, taraflarını öne çıkararak hitap ederler. Hatta  hasımları için dahi, kendilerine yakışmayan çirkin kelimeler kullanmazlar kullanmamalıdırlar.

 

           * Sohbetlerimizde aykırı düşüncede olan arkadaşlarımızın da olabileceği dikkate alınarak, kimseyi incitebilecek, üzecek, küstürebilecek bir davranış göstermeden ve de, dostlarımızı harcamak için eksik veya hatalarını arıyor tavırlarına girmeden, kanaatlerimizi fikri ve seviyeli bir şekilde gündeme getirebilmeliyiz.

 

       * Ülkücüler son zamanlarda, cereyan eden olaylardan etkilenip, öfkelenip, gizli ellerin tezgâhladığı, bölücülüğe fırsat verecek hatalar yapmamaya özen göstermelidirler. Türk birliğini hayâl eden Bozkurtlar Anadolu birliğinden asla taviz veremezler.

 

          Ülkücüler mensubu olmakla gurur duyduğu Büyük Türk Milleti’ne , farklı tercih ve iradesinden dolayı, aşağılayıcı veya küçük düşürücü,  sözler ihtiva eden  ifadeler kullanmazlar, kullanmamalıdırlar. Hüsran sebeblerini  millette değil kendilerinde aramalıdırlar.

 

          * Büyük meseleler, küçük adımlarla çözülürler. Türk milletinin  önüne konulan bütün dertlerin illaki çözümü vardır. Mağlup olma lüksüne sahib olmadığımıza göre, ağlayanlar dışlanarak çıkış yolları müzakere edilmeli hiç olmaz ise serçe parmaklar taşın altına konup bir yerden başlanmalıdır.( tercihan mutakabata varılan bir konu )

 

           *Maksadımız: Biri veya birileriyle kavga etmek, veya yeni düşmanlar yaratmak değildir. Ülkücü geleceğin, yakın istikbalde söz ve karar sahibi olmasını temin etmek için, gereğini yapmaktır.       Bu tebliğ ile Ülkücü geleceğin; birbirini tanımasını, dayanışmasını, ve vazgeçilmez tercih edilen üstün insan olmalarını temin için programlar hazırlamak, işlerini kolaylaştırıcı tedbirler almak, daha doğrusu önlerini süpürmek "AKSAKALLILAR"ın görevidir.

 

          * Yukarıda saydığımız kararlara uymak ihtiyaridir. Özellikle müştereklerimiz uygulanmaya gayret gösterilmelidir. Göreceksiniz ki aykırılıklarımızın önemli bir kısmı kendiliğinden hallolacaktır.

 

            SONUÇ : Bu tebliğin maksadı; aykırılıklarımızın göz ardı edilerek, müştereklerimizin ortak tavır haline getirilmesinin teminidir.

 

 


ÜYE GİRİŞİ
 Beni Hatırla
twitter facebook
E-Bülten
Arama Yap
İLK YAZI (Meriç COŞKUN)
Bizler çok eski dostlarız. Bizleri bir araya getiren fikrî beraberlik yani Türkçülük mefkûresi, dünya var oldukça, Bilge Kağan’ın deyişiyle “Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe” ilânihaye devam edecek bir ülkü beraberliğidir. Bizlerin bir özelliği daha var. Bu ülkü beraberliği “pazara kadar değil, mezara kadar” ifadesi ile ilk nazarda kararlı bir deyiş gibi görünse bile, bizlerin beraber...
AMAÇ (Salih DİLEK)
Biz 12 Eylül’den evvel Ülkücü mücadelede fiilen bulunmuş, vatanımız ve milletimizin menfaatleri doğrultusunda hiç bir fedakârlıktan kaçmamış bir dönemin mensublarıyız. Yaşlarımız 50'nin üzerinde. 80 yılına kadar mücadele ortamı içerisinde bir hayli müşterek hâtıralarımız olmasına rağmen hayat telâşı içerisinde birbirimizi ihmâl ettiğimizin farkında...
STRATEJİK VİZYON (Aksakallılar)
Dünya’nın en gözde, fakat belâlı bir coğrafyasında yaşamaktayız. Bu coğrafyada bizden evvel yaşayan milletlerin, ne kendilerinden, ne de kültürlerinden bir eser kalmamıştır. Bu coğrafyada yaşayabilmek için çetin ceviz olmak lazımdır. Dedelerimiz bu noktaya çok dikkat etmiş ve binlerce yıl evvel, Bilge Kaan Başbuğumuz ”Ey Türk, üstte gök çökmedikçe,...
NAMAZ VAKİTLERİ
Son Eklenen Videolar
KURTBOĞAZI ERKENEKONDAN ÇIKIŞ ŞÖLENİMİZ
"Bir Ülkücülük Hikayesi" - Salih DİLEK - 1.2.2014 - Ocakbaşı Sohbeti
FETHİYESPORLU VE KARŞIYAKALI TARAFTARLAR KARŞILIKLI OLARAK ANDIMIZI OKUDU
NEVZAT KÖSOĞLU CENAZE TÖRENİ
ANDIMIZ
Hakkımızda | Üyelik Koşulları | İlk Yazı | Amaç | **STRATEJİK VİZYON BELGESİ** - **AKSAKALLILAR**
Her Hakkı Saklıdır © 2013 eskimeyendostlar.net